Bez kategorii

Czy zapowiada się upadek Bitcoin i przyszłość nowych kryptowalut? Librecoin rośnie

Specjaliście ze świata inwestycji coraz częściej zabierają głos w sprawie przyszłości waluty Bitcoin i jej ewentualnych następców.

Pojawienie się Bitcoin zapoczątkowało erę kryptowalut, które miały doprowadzić do rewolucji w sposobie wirtualnej płatności. Wszystko za sprawą technologii blockchain umożliwiającej dokonywanie błyskawicznych transakcji. Obecnie Bitcoin jest co prawda, jedną z najpopularniejszych kryptowalut, niestety nie wytrzymał on próby czasu i przestał spełniać wymagania współczesnego rynku. Pojawia się zatem pytanie, jaka będzie przyszłość inwestowania w Bitcoin?

Bitcoin okazał się strzałem w dziesiątkę, dla wielu inwestorów, którzy zarobili na nim niemałe pieniądze. Warto jednak zauważyć, że są to głównie inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał w tej walucie kilka lat temu. Podobną analogię możemy dostrzec w historii Facebooka. Ludzie, tacy jak Bono, którzy zainwestowali spore fundusze w nieznany portal społecznościowy, dziś są miliarderami. Co jednak z inwestorami, którzy inwestują teraz? Czy mają oni szansę na pomnożenie swojego kapitału? Czy może będą ofiarą nagłego spadku wartości Bitcoin? Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Wiem jednak, że każdy trend kiedyś się skończy i zostaje wypchnięty przez nowy.

Brian Peers, redaktor naczelny www.investing.com

Najnowsze wyniki na kryptogiełdzie wskazują, iż Bitcoin zalicza zarówno wzrost, jak i nagły spadek swojej wartości. Może być to spowodowane postrzeganiem kryptowaluty wyłącznie, jako aktywa inwestycyjnego. Dzieje się tak, gdyż Bitcoin nie może służyć, jako internetowa waluta, ze względu na swoją przestarzałą technologię.

Nie ukrywam, że sam jestem właścicielem kilkudziesięciu pakietów Bitcoin zakupionych kilka lat temu. Śledząc nowe trendy na rynku inwestycyjnym zainteresowałem się tą kryptowalutą kilka lat temu, ze względu na jej możliwości. Błyskawiczne dokonywanie transakcji internetowych mogło być strzałem w dziesiątkę. Niestety lata leciały, a twórcy Bitcoinu nie dostosowali swojej technologii do współczesnych wymagań. Obecnie Bitcoin postrzegam wyłącznie, jako aktywo inwestycyjne, które warto sprzedać przy nadarzającym się wzrośnie trendu.

Jennifer Scottes, przedstawicielka Radian Partner, źródło: europa.eu

Ekonomiści są zgodni

Ekonomiści i specjaliści inwestycyjni zaczynają zgodnie powtarzać, że czas pierwotnych walut powoli dobiega końca. Aktywo to zalicza zarówno wzrost jak i nagły spadek, co może bardzo mocno odpić się na portfelach inwestorów.  Czy jest zatem jakaś alternatywa?

Nie ukrywam, że z ciekawością śledzę nowe trendy, które pojawiają się na kryptogiełdzie. Niektóre z nich mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli już dziś dostrzeżemy przyszłościową kryptowalutę i zainwestujemy w nią znaczące fundusze, wtedy z czasem, jej wartość może wzrosnąć. Nie zamierzam pozbywać się jeszcze swoich Bitcoinów, lecz przyszłość widzę w takich walutach jak Entherum, Ripple czy też Librecoin.

Anthony MacAdams, profesor ekonomii Uniwersytetu Yale. Źródło: www.investing.com

Ponownie przywołano nazwę Librecoin, o której mówiono już, podczas tegorocznego szczytu World Trade Organization w Genewie. Najwyraźniej sam Librecoin nie jest jeszcze popularną walutą wśród dziennikarzy, gdyż mało kto o niej pisze. Jedynym źródłem informacji na jej temat, jest głowa strona www.librecoin.eu. Analiza rynku wskazuje jednak, że waluta ta zalicza on powolny i regularny wzrost swojej wartości.

Pytanie o przyszłość Bitcoin i jego następców pozostaje wciąż otwarte. Ludzie stale inwestują w pierwotną kryptowalutę, chociaż jak wskazuje pionier lokowania kapitału na rynkach wschodzących Mark Mobius, – Inwestowanie w Bitcoin, to już kwestia wiary. Jaka zatem będzie przyszłość Bitcoin i czy jego miejsce zajmie Librecoin? Czas pokaże. Nie chcemy ślepo wskazywać przyszłości kryptowaluto, wierzymy jednak, że warto trzymać rękę na pulsie.

coincoin
Portal informacyjny odnośnie nowopowstałej kryptowaluty Librecoin. Nowości z rynków transakcyjnych i światowych giełd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *